neděle 21. září 2014

Sluneční muž a tekuté písky času.

Mám teď takové podivuhodně zlaté a zdá se že i královské období. Dostala jsem příležitost sledovat proměny mužů na mnoha úrovních a tedy po pravdě, cos tak vzrušujícího jsem již dlouho neviděla.
16 vůní  z Kolekce Sluneční muž se třpytí v odpoledním slunci na naší pavlači a tak čas cos to zase po čase napsat. Zlatým písmem do knihy času:). Radostná jsem velmi že se pánové probouzí a že zlato alchymické, třpytící se povstává, po pravdě už jsem byla tak unavená tím čekáním, že občas mne i opustila naděje, že by to vůbec bylo možné. A vida, je a vida je to nádherné, trpělivost opravdu nemá jméno Petra, ale oplatilo se počkat:) - rovnice mužných příběhů by pohledem génia mohla vypadat možná takto a Leonarde jeden parfém v kolekci je Váš, s atlanstskými tóny jasnozřivců. Tedy zde. Dodat asi není co.A k proměnám a transformacím a vůním asi tolik, to co mám velmi blízko - Prometheus, přikován ke skále, s dírou v břichu, letícím orlem, potrestán Diem za to, že přinesl lidem oheň - tu božskou jiskru, teplo, moudrost, světlo, bohové bývají krutí. Prometheus je můj milovaný Titán a jeho vůně byla první z edice Sluneční muž, zraje tedy nejdýl a je taková no po jalovci a po dýmech a po té věčné touze vědět a znát, vím že i Prometheovo utrpení má konec, neb Cheiron - další z mých hrdinů s ním již brzy vymění svůj život a Prometheus i když již skoro bloudil údolím stínů bude ze skály sňat a na památku prsten ze skal. Hm.
Mám tu vůni ráda a Prometheum palce!

A Cheiron nejušlechtilejší a nejmoudřejší z bytostí, které jsem měla možnost zahlédnout, Vaše jeskyně a vůně bylin, ušlechtilé dýmy stoupající k nebesům, vaše rána, kterou nelze zahojit, ano Cheirone i s Vámi jsem putovala věky a naučila se mnohé, o hvězdách, o hrdinech, o věštbách a bylinách a o tichu těch, kteří vědí, vaše vůně je nardová a kadidlová a lipové srdce má, neb vzpomínka na Vaší mámu Filyru - ano tu nymfu, která se skorem propadla hanbou, když jste se ji narodil a nebyl obvyklých tvarů - půl člověk, půl kůň, až se z té hrůzy proměnila v strom. Vaše první rána Cheirone! Ale že Vás milovala, všechna tajemství vám předala, pamatujete přeci jak jednou jste pod lípu ulehl a ona Vám ve vůni své vše důležité předala. Splatila svůj dluh. Za takové vědění se platí Cheirone a vy to víte. Stejně jako Váš nejoblíbenější hrdina a učeň - Herakles - hm, ten nejmocnější z mužů, co hady jednou ranou, již jako dítě. Herakles a jeho 12 úkolů - můj další parfém z edice Sluneční.

Herakles, tak to se musím smát, a vůně je osobní velmi, neb má drahá dcera Gaja když jej viděla v animované podobě měla jasno. Mami, až budu velká vezmu si za muže Herakla. A bylo. Má vkus, je po mně! Šamanečka milovaná, na otázku proč? Gaji? Herakles? pohodí hlavou a říká, je silnej, má červené trenky a tu kůži ze Lva na hlavě. To stačí! Tak se moc těšivám na zeťáka a Heraklova vůně komponovaná radostno se zázvorem, černým pepřem, černým pižmem a levandulí. Hm:) - takové to, ty máš svaly, já mám čáry - moje dcera ví co je důležité! A já ji za to miluji převelice! Jak má jasno! Mě to trvalo trocha déle, vidět ty rudé trenky a lví kůži..no:)

Dále Adam, pozemšťan, človék země, hlína a kosti, adam to je úsměv mého syna, když mu byly asi 3 a s velice vážnou tváří mi říkal, mami čekal jsem na tebe 2001 let, tak to nepokažme:). Hm..tak se snažím co to dá, jsem přeci matka Adama a Gaje a ty to nekazej, nebo jen občas. Adam to jsou taky stopy vysoko v horách na Srí Lance, což je prý místo, kam Adam připlul, když jej vyhnali z ráje. Kdo ví, Adam to jsou taky adamantiové drápy a úsměv rosomáka. Adam je vzpomínka na Eden a chuť jablek v ústech a taky trocha hříchu v paměti. Adam a všichni co přišli po něm....můži. Můj syn, můj muž, můj milenec, můj druh, všechny ty vaše podoby mne fascinují. A sledovat tvoje zlaté zářící tělo vynořující se z hlubin..tak to je obraz co zůstane vypálen na sitnici navždy. Adam to jsou vůně pomerančů, ylangů a kardamonu. Lidská - především. Adam a Eva a  Eden, hm oni dva spolu v proměnách času.....to taky. Tahle vůně taková rajská, ta bude mít úspěch - vím:)
Dále taky, když už jsme u těch hlubin a moří, tak že mám známost s Poseidonem a je to dosti intenzivní a plné hlubokých emocí, tak Mořského krále, kterého mám nahozeného již 2 roky intenzivo předělávám,. neb on jak rád tím svým trojzubcem bouří ty vody hluboké a emocionální tak vůně ne a ne se zklidnit, hm..ale zatím jasno - cedry, modříny, grepy, vzpomínka na Atlantis a jeho podmořské světy a taky na nejstaršího Poseidonova syna Atlase, ano toho obra, co prý byl pánem Atlantidy, hm...kdo ví..tak váš trojzubec Poseidone drahý ještě plný záhad i když vaše koně jsem již koutkem oka zahlédla - vypadají takto, že jo - nejbouřlivější z bohů - pán moří - to bude ještě story:)...já to vím, vy mi totiž nedáte nic zadarmo. Hm..adspoň že mohu sledovat vaše koně a vaše Maserati! Inspirativní nástroje, to! A takové inu nevyzpytatelné s vámi, neva! Král moří může bouřit, co by nemohl, že ano:)Tak a poslední z dnešních mužných vůní - Světlonoš - hm...tak to je veliká výzva, neb světlo a stín a padající hvězdy i Lucifer jitřenka co spadla dolů, by moudrost přinesla, taková největší výzva pro muže, přijmout svůj stín ať je to co to je, voní po santalu a jasmínu a taky po konopí a temnotách, mám ji nasazenou v lahvi již déle, ale našlapuji teda kol ní velmi opatrno, neb pamatuju co práce dalo ženám vidět svou odvrácenou stranu - neb co pro ženy Lilith, to pro muže světlonoš - uklidnit Vás může pánové, že Prometheus a ano i on přinesl lidem světlo již prošlápl cestu. Hm. zde taková píseň o něm - Howl je takovej taky zloděj světel - hlavní hrdina animáku Zámek v oblacích. To koukněte, třeba se těm nosičům světla přiblížit. A taky se říká, že ti první zářící a ano angels to byli padli proto, že neodolali kráse pozemských žen, kdo ví-tahle část historie ješté ne prozkoumána...je čas! Ale ta píseň to v sobě má - být pozorný třeba, florence to ví! a ta druhá píseň vlastně taky světlonosičská.

                                 http://www.youtube.com/watch?v=QRpp8YjWjyU
                                 http://www.youtube.com/watch?v=tlOjLLRlcXE


No  a tak máme prvních 8 slunečních a ještě tedy dalších 8 - je tam ještě ve vůni v sudu největší z lékařů Avicena, taky král Šalamoun  a Pán Velryb, Tulák po hvězdách, Dračí jezdec, Růžový panter, Vůdce karavany  a tak dále, ale už mi nějak dochází sil, tak příště pánové a dámy taky. Chtěla jsem jen říct, že je to krása vidět vás se proměňovat, držím palce a věřím, že když budeme uvádět tyhle vůně budete již zářit všici. K zimnímu slunovratu směřuji tuto svou aktivitu, tak uvidíme, neb Petra míní, muži mění! Tak!

A zde tedy krátký přehled nových 8 vůní z kolekce 16 -  Sluneční muž:


Sluneční muž - žlutá a radostná vůně s tóny dřev, bylin a citrusů - prima materia pro ostatní vůně
Leonardo da Vinci - tyrkysové tóny absolutní tvořivosti - oudy, santaly, mandarinky, kůže
Prometheus -  fialové tóny transformace, muž s křížem i křídly - vetyvery, jalovce, cypřiše a elemi
Cheiron - zelené tóny největšího z moudrých - tóny dřev a lípy
Herakles - rudé tóny smyslných, černý pepř a černé pižmo, zázvory a vanilka  a ano je to afrodiziakum:)
Adam - oranžové tóny pozemských radostných - ylangy, pomeranče, jedlé tóny koření.
Mořský král - korálové tóny moře a pevnost atolových útesů - cedry, modŕíny, grepy a kovový tón harpun:)
Světlonoš - kontastní tóny světla a tmy, jasmíny noční a santaly horské, černé ebeny a bílé lilie

příjemnou podzimní rovnodennost, jsem si až teď uvědomila, takže pánové na tenhle půlrok až do jara předávám žezlo - je to vaše. A vzorky prvních 8 vůní k ochutnání brzy:)

Žádné komentáře:

Okomentovat